۱۳۸۸ خرداد ۱۱, دوشنبه

روایت مولوی عبدالحميد از ناآرامی‌های اخیر در زاهدان


روایت مولوی عبدالحميد از ناآرامی‌های اخیر در زاهدان

مولوي عبدالحميد امام جمعه اهل سنت زاهدان خبر تهديد جاني خود را تاييد کرد. روز گذشته برخي منابع غيررسمي از «ترور» امام جماعت «مسجد مکي» زاهدان خبر دادند. اين خبر سه روز پس از آن منتشر شد که طي يک بمبگذاري در مسجد علي بن ابي طالب (ع) که از مساجد شيعيان زاهدان محسوب مي شود 25 نفرهلاک و بيش از صد نفر مجروح شدند. در حالي که خبرگزاري رسمي دولت از دستگيري سه نفر از عاملان اين حادثه خبر داد، «العربيه» اعلام کرد «جندالله» مسووليت اين حمله را بر عهده گرفته است.


يک روز پس از اين بود که برخي منابع از ترور امام جمعه اهل تسنن زاهدان خبر دادند. سايت «تغيير» در اين باره گزارش داد؛ «مولوي عبدالحميد مورد حمله جمعي از افراد خشونت طلب قرار گرفته است و در اين راستا يکي از محافظانش جان سپرده و سه تن از محافظان وي به همراه خودش مجروح و به بيمارستان منتقل شدند.» در اين راستا بود که «اعتماد» طي تماس با وي صحت و سقم اين اخبار را جويا شد.

-در برخي رسانه ها خبر ترور شما منتشر شده است، آيا اين اخبار را تاييد مي کنيد؟

ترور نبوده، ديروز براي فاتحه شهداي حادثه بمبگذاري رفته بوديم که بر خلاف معمول منطقه آنجا تعرض شد. ما حادثه بمبگذاري را محکوم کرديم و براي فاتحه رفته بوديم که بالاخره عده يي آمدند، شعار دادند عليه ما. اما خدا را شکر در تلاشيم امنيت و آرامش را به شهر برگردانيم.

-تعرض مسلحانه بود؟

«بي حرمتانه» بود.

-برخي منابع از کشته يا مجروح شدن محافظان خبر دادند. اين خبر را تاييد مي کنيد؟

در اين مراسم يکي از محافظان کتک خورد اما وقتي خبر تعرض پخش شد مردم در گوشه هاي مختلف شهر جلسه اعتراض آميز برگزار کرده اند و گويا تعدادي هم کشته شده اند.

-تعداد کشته ها؟

آمار معلوم نيست اما گويا دو نفر تا کنون کشته شده اند و برخي درگيري ها در شهر وجود دارد و مشکلاتي ايجاد شده است.

-برخي اخبار از محاصره خانه شما خبر دادند. تاييد مي کنيد؟

نه، خانه ما نزديک مسجد است. وقتي مردم خبر تعرض را شنيدند اطراف مسجد جمع شدند و به اين مساله اعتراض کردند.

-برخي منابع هم اين اتفاق را انتخاباتي توصيف کردند، نظر شما چيست؟

نه، در رابطه با اين حوادث برخي تندروها از سه چهار سال پيش اعلام کردند درگيرند. اما ما حامي انقلاب، اسلام و وحدت هستيم. اين حرکت تندروهاي افراطي است که اهل سنت مظلوم و بي دفاع را مورد تعرض قرار دادند.

۱ نظر:

talha گفت...

سلام
بنظرمن این حرفهارو به جناب مولوی عبدالحمید دیکته کردند
وزیر فشار قرار دارند وگرنه چرا باید حقیقت رو پنهان کنند چون سه نفراز طلاب که جناب مولوی رو همراهی میکردند بشهادت رسیده اند وطبق گفته های بعضی از دوستان یک نفراز طلاب داماد جناب مولوی بوده و این یک حمله تروریستی بوده و با سلاح گرم انجام شده ودلیل ناکام شدن این جنایت هوشیاری و ازخودگذشتگی طلاب بشهادت رسیده بوده چونکه وقتی تیراندازی شروع میشه سینه های خودشونو سپر قرار میدن وبا فداکاری واز خودگذشتگی جناب مولوی رو نجات میدن روحشان شاد یادشان گرامی